Zamknij
REKLAMA

Startuje Ranking Szkół LGBTQ+ 2021

09:03, 12.04.2021 | fct
Skomentuj
REKLAMA

11 kwietnia ruszyła ogólnopolska platforma, na której każdy uczeń i każda uczennica może ocenić swoją szkołę ze względu na jej stosunek do młodzieży LGBTQ+. Ocenianie szkół będzie możliwe do 23 maja 2021 roku, a na początku czerwca wyniki Rankingu Szkół LGBTQ+ zostaną zaprezentowane w formie Mapy Równości.

Rusza kolejna edycja Rankingu Szkół Przyjaznych LGBT+, która w tym roku obejmie wszystkie szkoły ponadpodstawowe w całej Polsce. Strona internetowa daje możliwość oceny każdej szkoły w kraju pod kątem otwartości, bezpieczeństwa i akceptacji dla młodzieży LGBTQ+. Dzięki odpowiedziom kandydaci i kandydatki do szkół średnich będą mogli wybrać bezpieczną szkołę dla siebie.

Kto bierze udział?

Udział w badaniu może wziąć każdy uczeń i każda uczennica szkoły ponadpodstawowej niezależnie od wieku, tożsamości płciowej, orientacji psychoseksualnej czy wyznania.

Wystarczy kliknąć na wybraną przez siebie placówkę, a wyświetli się ankieta, którą można wypełnić i na podstawie której zostaną wystawione placówkom oceny. Szkoły średnie otrzymują oceny - takie jak w systemie edukacji - od jedynki do piątki. Oceny można dokonać do 23 maja.

Kiedy poznamy wyniki?

Bieżące wyniki można śledzić cały czas w formie interaktywnej mapy. W czerwcu opublikujemy je z informacją, które ze szkół zajęły wysokie miejsca, a które znalazły się w ogonie rankingu. Najlepsze 10 szkół z całej Polski zostanie nagrodzonych Dyplomami Równości. Projekt jest finansowany przez ILGA Europe oraz King Baudouin Foundation.

Kontakt: Magdalena Antolczyk - koordynatorka projektu na woj. wielkopolskie, lubuskie i dolnośląskie: +48 608 421 600, [email protected]; Dominik Kuc - koordynator projektu: +48 518 59 85 85.

(fct)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%