W hali sportowo-widowiskowej w Trzciance odbyły się finały XXVI Pucharu Karate W.S.I. Poland. Zawody zorganizował Trzcianecki Klub Karate przy współudziale finansowym Urzędu Gminy Trzcianka oraz Starostwa Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.
W dwudniowej imprezie wzięło udział niemal 120 zawodniczek i zawodników z Debrzna, Szwecji, Człopy, Wielenia, Wałcza (miasto), Wałcza (gmina), Czarnkowa i Trzcianki.
Zawodom towarzyszyło Szkolenie Krajowe Karate W.S.I. zorganizowane przez związek sportowy World Shotokan Institute - Poland, które prowadzili: Sensei Zbigniew Ruta (6 Dan), Sensei Karolina Pytel (5 Dan) oraz Sensei Krzysztof Gwizdała (4 Dan). Szkolenie składało się z dwóch dwugodzinnych sesji treningowych. Na zakończenie szkolenia Sensei Zbigniew Ruta pochwalił wszystkich za determinację oraz zaangażowanie, ale wytknął także słabe strony w podejściu do zajęć niektórych zawodników. Generalnie, jak stwierdził, było to jedno z najlepszych szkoleń pod względem prezentowanego przez uczestników poziomu technicznego i zrozumienia samego karate. Dziękując wszystkim za obecność dodał, że to wspaniały prezent bowiem impreza przypada w Światowy Dzień Karate, ustanowiony na pamiątkę spotkania wielkich mistrzów karate na Okinawie, którzy zbierając się 25 października 1936 roku wyznaczyli przyszłość tej sztuki walki w miejscu gdzie bije serce karate…
Finały XXVI Pucharu Karate W.S.I. Poland rozpoczęły się od hejnału i uroczystego wejścia komisji sędziowskiej. Mimo że na trybunach nie było nikogo, ceremonia otwarcia turnieju odbyła się zgodnie z ustalonym porządkiem i protokołem. Po przedstawieniu sędziów pracujących pod przewodnictwem Przewodniczącej Komisji Sędziowskiej Sensei Karoliny Pytel-Ruta (5 Dan), powitano reprezentacje klubowe oraz przeprowadzono ceremoniał sędziowski. Po zakończeniu części oficjalnej rozpoczęto rywalizację na dwóch planszach. W sumie rozegrano wszystkie z zaplanowanych 40 konkurencji we wszystkich kategoriach wiekowych i stopniach zaawansowania.
Wszyscy uczestnicy finałów starali się zademonstrować jak najlepiej, ale w niektórych konkurencjach poziom współzawodnictwa pozostawiał lekki niedosyt. Im dłużej trwały finałowe pojedynki, tym ich poziom był coraz wyższy aż w grupie brązowych pasów można było zobaczyć współzawodnictwo na naprawdę wysokim poziomie. Na wyróżnienie podczas całego turnieju zasługują zdobywcy dwóch miejsc pierwszych w kata i w kumite. Sztuka ta wśród białych pasów udała się następującym osobom: Kaja Krzemieniec (Debrzno), Borys Cofał (Wałcz), Adam Komorowski (Wieleń), Honorata Kociuba (Człopa), w grupie żółtych i pomarańczowych pasów: Zofia Michalska (Czarnków), Agnieszka Krzemieniec (Debrzno), zaś w grupie brązowych pasów: Julia Świstun (Wałcz). W grupie czarnych pasów pierwsze miejsce w formach (kata) oraz pierwsze miejsce w kumite (walki) zdobyli Weronika Gwizdała (Wałcz) i Krzysztof Gwizdała (Wałcz).
Trzcianecki Klub Karate w turnieju reprezentowała liczna grupa złożona z ponad 30 zawodniczek i zawodników. Na gospodarzach zawsze spoczywa wielka odpowiedzialność dobrego zaprezentowania się podczas turnieju. Reprezentacja T.K.K. wywiązała się z tego zadania znakomicie zdobywając ogółem 42 medali w tym 6 złotych, 17 srebrnych i 19 brązowych. Pierwsze miejsca w swoich konkurencjach zdobyli: Stanisław Andrzejewski, Amelia Krupska, Gabriel Krupski, Patrycja Drzewiecka, Jakub Kłos oraz Wojciech Policha.
W nieoficjalnej klasyfikacji turnieju zwyciężyła reprezentacja Klubu Karate Tradycyjnego z Wałcza (73 pkt.), przed Klubem Karate Shotokan z Czarnkowa (72 pkt.) oraz Trzcianeckim Klubem Karate (71 pkt.). Jak bardzo wyrównana była to rywalizacja pokazują różnice zaledwie 1 punktu pomiędzy poszczególnymi klubami. Tak wyrównanego pojedynku w klasyfikacji drużynowej nie było od początku funkcjonowania związku sportowego W.S.I. Poland, a więc od 17 lat.
Organizację turnieju współfinansowała Gmina Trzcianka oraz Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki. Otrzymane dotacje przeznaczono na zakup trofeów sportowych (dedykowanych medali oraz pucharów), które prezentowały się bardzo okazale. Organizatorzy imprezy serdecznie dziękują za okazane wsparcie!
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Jako mieszkaniec, który naprawdę interesuje się sprawami gminy i ogląda wszystkie sesje, uważam, że Rada Miejska pokazała charakter i odpowiedzialność. Wstrzymanie się od przyznania wotum zaufania to nie akt złośliwości, tylko sygnał, że radni nie są od klepania wszystkiego, co burmistrz powie, tylko od kontrolowania i dbania o interes mieszkańców. Co ważne – radni jasno uzasadnili swoją decyzję, więc nikt nie może powiedzieć, że to było bez podstaw. Nie chodzi o robienie polityki, tylko o uczciwość wobec nas – mieszkańców. W końcu to rada ma patrzeć władzy na ręce. Brawo za odwagę i jasne pokazanie, że gmina jest najważniejsza. A swoją drogą – artykuł jest mocno stronniczy i wygląda na napisany przez sam Urząd Miasta albo na jego zlecenie, więc dobrze, żeby mieszkańcy znali też drugą stronę. Zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli nagranie z obrad sesji i sami wyciągnęli wnioski.
Mieszkaniec Wielenia
11:20, 2025-07-02
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Art jednostronny pusany na zamówienie burmistrz. Autor zapomniał napisać że 2024 to kolejne kredy, bezprawne premie 3600zł co miesiąć, złozenie wniosku do Wód Polskich o drastyczne podwyżki wody, chęć nałożenia maksymalnych podwyżek podatku - najlepiej wszystko na maxa, podwyżka wynagrodzenie burmistrz na maxa, niechęć do naprawy drabiny w OSP
Obywatel
15:12, 2025-07-01
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
To jakaś schizofrenia radnych😮
?
12:05, 2025-07-01
Skarbówka zlicytuje Twój majątek
tu komornik!
puk! puk!
10:10, 2025-05-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz