Zamknij
REKLAMA

Seryjny włamywacz recydywista trafił do więzienia

12:06, 10.09.2019 | Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków
REKLAMA
Skomentuj
fot. KPP Czarnków

Do zakładu karnego trafił 44-latek podejrzany o liczne kradzieże z włamaniem oraz usiłowanie włamań na terenie Czarnkowa. Policjanci przedstawili mężczyźnie dziewięć zarzutów zagrożonych karą do 10 lat pozbawienia wolności. Ponieważ włamywacz działał w warunkach recydywy, grozi mu do 15 lat więzienia.

Ostatnio 44-latek został zatrzymany przez czarnkowskich kryminalnych w sierpniu br. Wówczas usłyszał cztery zarzuty za kradzieże z włamaniem i usiłowanie włamań do budynków na terenie ogródków piwnych. Jednak lekceważący prawo włamywacz wkrótce po zwolnieniu powrócił do przestępczego procederu, a w ślad za tym także do policyjnego aresztu.

Na początku września br. funkcjonariusze otrzymali kolejne zgłoszenia o kradzieżach z włamaniem, gdzie trop doprowadził ich do tego samego sprawcy. Z policyjnych ustaleń wynikało, że w nocy z 26 na 27 sierpnia br. 44-latek włamał się do warsztatu wulkanizacyjnego na terenie Czarnkowa i ukradł pieniądze oraz rower. Wartość strat pokrzywdzony oszacował na 800 złotych. Z kolei 1 września br. usiłował włamać się do tej samej wulkanizacji, lecz bezskutecznie. Wówczas mężczyzna został zatrzymany.

W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 44-latek ma na swoim koncie nieudane włamanie do przyczepy gastronomicznej oraz dwie kradzieże z włamaniem na ogródkach działkowych, podczas których ukradł sprzęt wędkarski, grill oraz rury stalowe. Pokrzywdzeni wycenili straty na około 2.500 złotych.

Śledczy po raz kolejny zajęli się 44-latkiem i zgromadzeniem kolejnych dowodów w prowadzonych sprawach. Funkcjonariusze ustali, że włamywacz ma do odbycia karę 8 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa. Dlatego zaraz po zatrzymaniu i przedstawieniu zarzutów trafił on do zakładu karnego. Zapewne w tym czasie zakończą się aktualne postępowania i włamywacz jeszcze przez długi czas pozostanie w więzieniu.

(Karolina Górzna-Kustra, KPP Czarnków)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© faktyct.pl | Prawa zastrzeżone