Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali czterech groźnych przestępców poszukiwanych przez służby z Polski i zagranicy. Wśród nich są obywatele Białorusi, Holandii i Polski.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji, działający w ramach tzw. „Łowców Cieni”, przeprowadzili skuteczne akcje zatrzymań na terenie różnych miast w Polsce. W ręce mundurowych wpadli mężczyźni powiązani z międzynarodową przestępczością zorganizowaną. Są podejrzani o poważne przestępstwa, w tym handel narkotykami, przynależność do gangów oraz nielegalne posiadanie broni.
W Poznaniu zatrzymano 27-latka, który od dłuższego czasu był poszukiwany listem gończym. Jak ustalono, mężczyzna mógł być zaangażowany w nielegalny obrót bronią i działalność narkotykową. Dodatkowo prokuratura przypisuje mu powiązania ze zorganizowaną grupą przestępczą.
Z kolei w Dąbrowie Górniczej wpadł 40-letni Polak ścigany m.in. na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania i czerwonej noty Interpolu. Mężczyzna miał działać w strukturach grupy zajmującej się przemytem i handlem narkotykami.
W Pruszkowie, policja ujęła 29-letniego obywatela Białorusi, poszukiwanego przez niemieckie służby w związku z brutalnym rozbojem i nielegalnym posiadaniem broni palnej. Podczas przeszukania zabezpieczono dokumenty tożsamości wystawione na inne dane, lecz z jego wizerunkiem.
W Warszawie natomiast zatrzymano 42-letniego obywatela Holandii, który – według informacji od tamtejszych służb – miał powiązania z przestępczością narkotykową. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli środki odurzające oraz dokument tożsamości wystawiony na fałszywe dane.
Zatrzymania są częścią szeroko zakrojonych działań mających na celu wyłapywanie przestępców ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Policja podkreśla, że sukcesy te są efektem współpracy krajowych i zagranicznych organów ścigania oraz intensywnych działań operacyjnych.
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Jako mieszkaniec, który naprawdę interesuje się sprawami gminy i ogląda wszystkie sesje, uważam, że Rada Miejska pokazała charakter i odpowiedzialność. Wstrzymanie się od przyznania wotum zaufania to nie akt złośliwości, tylko sygnał, że radni nie są od klepania wszystkiego, co burmistrz powie, tylko od kontrolowania i dbania o interes mieszkańców. Co ważne – radni jasno uzasadnili swoją decyzję, więc nikt nie może powiedzieć, że to było bez podstaw. Nie chodzi o robienie polityki, tylko o uczciwość wobec nas – mieszkańców. W końcu to rada ma patrzeć władzy na ręce. Brawo za odwagę i jasne pokazanie, że gmina jest najważniejsza. A swoją drogą – artykuł jest mocno stronniczy i wygląda na napisany przez sam Urząd Miasta albo na jego zlecenie, więc dobrze, żeby mieszkańcy znali też drugą stronę. Zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli nagranie z obrad sesji i sami wyciągnęli wnioski.
Mieszkaniec Wielenia
11:20, 2025-07-02
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Art jednostronny pusany na zamówienie burmistrz. Autor zapomniał napisać że 2024 to kolejne kredy, bezprawne premie 3600zł co miesiąć, złozenie wniosku do Wód Polskich o drastyczne podwyżki wody, chęć nałożenia maksymalnych podwyżek podatku - najlepiej wszystko na maxa, podwyżka wynagrodzenie burmistrz na maxa, niechęć do naprawy drabiny w OSP
Obywatel
15:12, 2025-07-01
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
To jakaś schizofrenia radnych😮
?
12:05, 2025-07-01
Skarbówka zlicytuje Twój majątek
tu komornik!
puk! puk!
10:10, 2025-05-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz