Sztandarowy program Prawa i Sprawiedliwości, czyli Polski Ład zakłada kompleksowy program zmian. W nim zawarte mają być zmiany dotyczące zasad przechodzenia na emeryturę dla rolników.
Projekt społeczno-gospodarczy Polski Ład ma walczyć z zapaścią demograficzną. Rząd chce utrzymania programu 500+, a także wesprzeć rodziny kolejnymi programami.
To m.in. dodatkowe środki na dziecko między 12, a 36 rokiem życia czy dofinansowanie do zakupu samochodu dla rodzin wielodzietnych.
W programie znajdują się także zapisy dotyczące budowy domów czy zmiany podatkowe. Coś dla siebie w Polskim Ładzie znajdą także rolnicy.
- Kompleksowy program dla rolnictwa zawiera m.in. zmianę zasady zdawania gospodarstwa przy przechodzeniu na emeryturę oraz rozwiązania legislacyjne, wzmacniające pozycję rolników w postępowaniach sądowych - poinformował minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda.
Jak mówił minister, jednym z elementów Polskiego Ładu ma być ustawa o rodzinnym gospodarstwie rolnym.
#PolskiŁad #PolskiŁadDlaPolskiejWsi 7️⃣ spraw dla polskiej wsi.⤵️ pic.twitter.com/tGoHOkyUn4
— Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi (@MRiRW_GOV_PL) October 9, 2021
Zapisy w niej mają zawierać korzystne dla rolników rozwiązania podatkowe i społeczne. Zmiany mają objąć także kwestie związane z dziedziczeniem.
Jak wskazał minister Grzegorz Puda w ustawie ma znaleźć się zapis, który nie będzie zmuszał rolnika przechodzącego na emeryturę do zdawania gospodarstwa.
Zapisy ustawy mają również umocnić pozycję rolnika w postępowaniach sądowych.
- Rolnik bardzo wiele swoich produktów będzie mógł sprzedawać bezpośrednio - do 100 tys. zł rocznie bez podatku. W gminach będzie obowiązek stworzenia odpowiednich targowisk - mówił podczas przentacji planu Jarosław Kaczyński, szef PiS.
Nowe przepisy mają także ułatwić rolnikom wypłaty za szkody łowieckie. Tym zajmować ma się ARiMR. Sporo poświęcono także tematyce ASF i hodowli trzody chlewnej. PiS chce odbudować tę gałąź rolnictwa.
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Jako mieszkaniec, który naprawdę interesuje się sprawami gminy i ogląda wszystkie sesje, uważam, że Rada Miejska pokazała charakter i odpowiedzialność. Wstrzymanie się od przyznania wotum zaufania to nie akt złośliwości, tylko sygnał, że radni nie są od klepania wszystkiego, co burmistrz powie, tylko od kontrolowania i dbania o interes mieszkańców. Co ważne – radni jasno uzasadnili swoją decyzję, więc nikt nie może powiedzieć, że to było bez podstaw. Nie chodzi o robienie polityki, tylko o uczciwość wobec nas – mieszkańców. W końcu to rada ma patrzeć władzy na ręce. Brawo za odwagę i jasne pokazanie, że gmina jest najważniejsza. A swoją drogą – artykuł jest mocno stronniczy i wygląda na napisany przez sam Urząd Miasta albo na jego zlecenie, więc dobrze, żeby mieszkańcy znali też drugą stronę. Zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli nagranie z obrad sesji i sami wyciągnęli wnioski.
Mieszkaniec Wielenia
11:20, 2025-07-02
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Art jednostronny pusany na zamówienie burmistrz. Autor zapomniał napisać że 2024 to kolejne kredy, bezprawne premie 3600zł co miesiąć, złozenie wniosku do Wód Polskich o drastyczne podwyżki wody, chęć nałożenia maksymalnych podwyżek podatku - najlepiej wszystko na maxa, podwyżka wynagrodzenie burmistrz na maxa, niechęć do naprawy drabiny w OSP
Obywatel
15:12, 2025-07-01
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
To jakaś schizofrenia radnych😮
?
12:05, 2025-07-01
Skarbówka zlicytuje Twój majątek
tu komornik!
puk! puk!
10:10, 2025-05-14
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz