Zamknij
REKLAMA

Wypłaty środków ruszą już niebawem! Za to płacą nawet 100 tys. zł

08.07, 14.02.2022 Źródło: Wirtualna Polska Aktualizacja: 08.07, 14.02.2022
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. pixaby
REKLAMA

Wystartował nabór wniosków do Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych. Wiemy, kto może złożyć wniosek i ile maksymalnie wyniesie odszkodowanie.

Świadczenia będą mogły otrzymać osoby, które przyjęły szczepionkę na COVID-19 doznały wstrząsu anafilaktycznego. O pieniądze można ubiegać się również w przypadku, kiedy stan zdrowia pacjenta po przyjęciu szczepionki pogorszył się i trafił on na minimum 14 dni do placówki medycznej.

- Fundusz daje możliwość ubiegania się o odszkodowanie za wystąpienie powikłania po szczepieniu przeciw COVID-19 w trybie szybkiej ścieżki – podaje serwis ABC Zdrowie Wirtualna Polska.

W tym przypadku... ustawa działa wstecz.

- Nawet jeśli powikłanie po szczepieniu nastąpiło w grudniu 2020 r. czy w styczniu ubiegłego roku, to wciąż można ubiegać się o odszkodowanie w ramach Funduszu - podkreśla rzecznik praw pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

Wnioski można składać w formie tradycyjnej i elektronicznej przez platformę ePUAP lub na adres biura Rzecznika Praw Pacjenta ([email protected]). Złożenie wniosku do Funduszu powinno zostać poprzedzonej wniesieniem opłaty w wysokości 200 zł.

Ile wynosi świadczenie?

Maksymalna wysokość świadczenia to 100 000 złotych. Na wysokość wypłaconej kwoty składa się zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, które poniósł pacjent a także długość pobytu w placówce medycznej.

Kto decyduje o przyznaniu świadczenia?

O wszystkim decydować ma zespół ekspertów. To sześciu specjalistów, którzy wyróżniają się w zakresie szczepień ochronnych. Szefem zespołu został konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii, prof. Tomasz Hryniewiecki.

(Źródło: Wirtualna Polska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%