Wirtualna Polska opublikowała w niedzielę wyniki badania opinii publicznej na temat tego, kto jest lepszym politykiem - premier Donald Tusk czy prezydent Karol Nawrocki.
49,4 proc. badanych Polaków uważa, że premier Donald Tusk jest lepszym politykiem niż prezydent Karol Nawrocki. Odmienną opinię ma 44,9 proc. badanych - wynika z sondażu United Surveys by IBRiS dla Wirtualnej Polski.
"Nawrocki prowadzi w kategorii »zdecydowanie lepszy« z wynikiem 32 proc. wobec 29,8 proc. dla Tuska. Oznacza to, że osoby popierające prezydenta są bardziej przekonane do swojego wyboru. Premier notuje jednak znacznie wyższe poparcie w kategorii »raczej lepszy« - 19,6 proc. wobec 12,9 proc. dla Nawrockiego" - czytamy na stronach Wirtualnej Polski.
Badanie przeprowadzone zostało w dniach 24-26 października 2025 r., metodą CATI&CAWI, na próbie 1000 dorosłych Polaków. (PAP)
ms/ agz/
Niebezpieczna sytuacja na przejeździe kolejowym!
A to kicha!
pkp
13:20, 2025-09-26
Pomóżmy małej Agatce! Liczy się każde wsparcie!
W imieniu rodziców Agatki, bardzo prosimy o pomoc 🙏 Dziękujemy redakcji Fakty Piskie za tak wspanialy artykuł.
Monika
17:04, 2025-08-13
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
A u nas w Trzciance wręcz odwrotnie, wszyscy kochają burmistrza a Rada Miejska przyklaskuje mu i z wiernym posłuszeństwem patrzy w oczka szefa. Tylko jakieś plotki o długu ktoś rozsiewa......aaa, to Ci z Wielenia😮
Hi, HI
07:37, 2025-08-01
Jednogłośne absolutorium i brak wotum zaufania
Jako mieszkaniec, który naprawdę interesuje się sprawami gminy i ogląda wszystkie sesje, uważam, że Rada Miejska pokazała charakter i odpowiedzialność. Wstrzymanie się od przyznania wotum zaufania to nie akt złośliwości, tylko sygnał, że radni nie są od klepania wszystkiego, co burmistrz powie, tylko od kontrolowania i dbania o interes mieszkańców. Co ważne – radni jasno uzasadnili swoją decyzję, więc nikt nie może powiedzieć, że to było bez podstaw. Nie chodzi o robienie polityki, tylko o uczciwość wobec nas – mieszkańców. W końcu to rada ma patrzeć władzy na ręce. Brawo za odwagę i jasne pokazanie, że gmina jest najważniejsza. A swoją drogą – artykuł jest mocno stronniczy i wygląda na napisany przez sam Urząd Miasta albo na jego zlecenie, więc dobrze, żeby mieszkańcy znali też drugą stronę. Zachęcam wszystkich, żeby obejrzeli nagranie z obrad sesji i sami wyciągnęli wnioski.
Mieszkaniec Wielenia
11:20, 2025-07-02
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu faktyct.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz